• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • آیت‌الله رییسى: اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال برای حل مشکلات قضایی استان سمنان

آیت‌الله رییسى: اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال برای حل مشکلات قضایی استان سمنان

آیت‌الله رییسى: اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال برای حل مشکلات قضایی استان سمنان

آیت‌الله رییسى: اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال برای حل مشکلات قضایی استان سمنان
به گزارش مجله حقوقی آوا به نقل از بخش حقوقی خبرگزاری میزان

خبرگزاری میزان – بنا به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی در نشست خبری پایان سفر به استان سمنان اظهار کرد: در جریان سفر امروز به استان سمنان توفیق شد با تعدادی از مردم و همکاران قضایی در این استان دیدار داشته باشیم و مشکلات و خواسته‌های آنان را بشنویم و در جهت حل و برطرف کردن آن‌ها بر بیاییم.

رییس قوه قضاییه با اشاره به دیدار‌های مردمی معاون اول دستگاه قضا، رییس دیوان عالی کشور، دادستان کل کشور و همچنین رییس سازمان زندان‌ها با ده‌ها نفر در جریان سفر امروز عنوان کرد: در جلسه امروز شورای قضایی استان سمنان، پیرامون کمبود‌هایی که مربوط به سازمان‌های وابسته به دستگاه قضا و واحد‌های قضایی در این استان است، تصمیماتی اتخاذ شد و مجموعا مبلغ ٧٠٠ میلیارد ریال از منابع استانى و قوه قضاییه به رفع مشکلات ضرورى که در استان سمنان مطرح است اختصاص پیدا کرد. همچنین آن دسته از مشکلات که در استان امکان حل آن‌ها وجود ندارد از محل بودجه هاى جارى قوه قضاییه دارد پیگیری می‌شود.

آیت‌الله رییسی با اشاره به تصمیم اتخاذ شده در جریان سفر به استان سمنان در خصوص تبدیل کاروانسرای عباسی به مرکز فرهنگی گفت: کاروانسرای عباسی تاکنون در اختیار سازمان زندان‌ها بود و با پیگیر‌ی‌ها و بازدید که انجام شد، مقرر گردید که این کاروانسرا در اسرع وقت به یک مرکز فرهنگی تبدیل شود. با پیگیری‌های شهردار و استاندار سمنان، کار‌های مربوط به مرمت و آماده‌سازی این مرکز فرهنگی از روز شنبه آغاز می‌شود.

رییس قوه قضاییه در خصوص مشکلات زندان‌های سمنان نیز گفت که مقرر شد از طریق استانداری برای حل و فصل مشکلات زندان‌های این استان اقدام شود.

آیت‌الله رییسی با اشاره به گله مندى‌های مردم و اقشار مختلفی سمنانی‌ها به ویژه مردم شاهرود در خصوص مسئله آب گفت: اقداماتى که در راستای لوله‌کشی فاضلاب شاهرود انجام شده مربوط به ١٠ سال قبل است. در آن زمان لوله کشی تا مرحله اى که هزار متر بیشتر تا پایان پروژه نمانده، انجام شده و در این مرحله متوقف شده است. با توجه به اینکه از این توقف پروژه، زمانی طولانى مى گذرد که غیرقابل توجیه است، باید مشکل در اسرع وقت رفع شود. از مدیریت آب مى خواهسم که حتما این مساله را بررسى کنند و نگذارند زمان بیشترى از آن بگذرد چرا که مبالغ هزینه شده این پروژه با پول امسال بیش از ٢٠٠ تا ٣٠٠ میلیارد تومان مى شود. این موضوع نباید رها شود و از وزارت نیرو و مدیریت آب مى خواهم که این قضیه را بررسى کنند و اگر مشکلى وجود دارد آن را رفع کنند و سخنان بخش هاى مختلف مثل محیط زیست و اهالى منطقه را بشنوند. همچنین از دادستانى کل خواسته شد کارگروهى متشکل از نمایندگان وزارت نیرو، محیط زیست و مسئولان دو استان گلستان و سمنان تشکیل دهد تا سخنان مسئولان دو بخش را بشنود و پیگیرى‌ها را تا حصول نتیجه ادامه دهد.

رییس قوه قضاییه با اشاره به دغدغه‌های مردم استان سمنان نسبت به آلودگی ایجاد شده توسط یکی از معادن این استان گفت: قرار بر این شد کارشناسانى که تاکنون موضوع را بررسى کرده اند نظر خود را ارائه دهند. این مساله باید روشن و معلوم شود که این معدن مشکل محیط زیستى دارد یا خیر. زمانى که موضوعى مساله مردم شد، باید نسبت به شناخت، تلاش برای حل کردن مشکل و پیگیرى حل مشکل، اقدام شود.

آیت‌الله رییسی با بیان اینکه هیچ مسئله حل نشدنى در کشور نداریم، گفت: همت همه بخش‌ها باید این باشد که تولید رونق بگیرد و همه ما باید تلاش کنیم که هیچ مانعى براى تولیدکننده و کارآفرین وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

از تمام سایت