• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • اجرای طرح توانمندسازی روستاییان در ۳ دهستان نهبندان استان خراسان جنوبی

اجرای طرح توانمندسازی روستاییان در ۳ دهستان نهبندان استان خراسان جنوبی

اجرای طرح توانمندسازی روستاییان در ۳ دهستان نهبندان استان خراسان جنوبی

اجرای طرح توانمندسازی روستاییان در ۳ دهستان نهبندان استان خراسان جنوبی
به گزارش مجله حقوقی آوا به نقل از بخش حقوقی خبرگزاری میزان

خبرگزاری میزان – حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا در سومین کارگروه پیش‌بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد شهری ذیل ستاد بارآفرینی شهری خراسان جنوبی اظهار کرد: اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان در مبدأ (روستا‌های هدف) و مقصد (حاشیه شهرها) انجام می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از سال گذشته اجرای طرح پایلوت دهستان توانمند در سه دهستان نه، میغان و بندان شهرستان مرزی نهبندان آغاز شده است، گفت: دستگاه‌های اجرای مختلف در این دهستان‌ها برنامه‌های مختلفی در حوزه اشتغال، فرهنگی، آموزش فنی و حرفه‌ای، صنایع دستی، احداث گلخانه و … اجرا می‌کنند که تاکنون رضایت بخش است.

وی با گلایه از عدم حضور میدانی مدیران برخی دستگاه‌های اجرایی در شهرستان مرزی نهبندان، ادامه داد: در صورت موفقیت در طرح اول، توانمندسازی سال آینده در یک دهستان دیگر استان هم اجرا خواهد شد.

حجت الاسلام وحدانی نیا با اشاره به اینکه برخی املاک متروکه و نیمه مخروبه در مناطق بافت فرسوده شهر تبدیل به پاتوقی برای معتادان شده است، عنوان کرد: در این زمینه شهرداری تکالیفی دارد و باید در راستای ماده ۱۱۰ قانون شهرداری ابتدا اخطار لازم را به مالکان شخصی و دستگاه‌های متولی اینگونه بافت‌های ناکارآمد بدهند تا نسبت به مرمت و حصارکشی این بنا‌ها اقدام کنند و اگر مالکان اقدام نکردند شهرداری نسبت به تخریب و تسطیح این بافت‌های فرسوده اقدام خواهد کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی تصریح کرد: شهرداری در راستای ماده ۱۱۰ قانون شهرداری می‌تواند نسبت به زمین یا بنا‌های مخروبه و غیر مناسب با تصویب انجمن شهر می‌تواند به مالک اخطار کند اگر مالک پس از مهلت دوماهه مسامحه یا امتناع کرد، شهرداری می‌تواند به منظور تأمین نظر و اجرای طرح مصوب انجمن در زمینه زیبائی و پاکیزگی و شهرسازی هرگونه اقدامی را که لازم بداند معمول و هزینه آن را به اضافه صدی ده از مالک یا متولی و یا متصدی موقوفه نماید.

وی تأکید کرد: باید در کنار اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی که در مناطق مرزی، حاشیه نشین، بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری انجام می‌شود بحث پیوست فرهنگی و اجتماعی نیز مورد توجه قرار گیرد.

مهدی حدیدی نژاد رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری بیرجند نیز در این جلسه با اشاره به تعیین تکلیف بنا‌های خروبه و غیرمناسب، اظهار کرد: در این راستا امسال در منطقه یک شهرداری ۲۸ مورد و در منطقه دو شهرداری ۱۴ مورد شناسایی شد که تخریب و یا تسطیح شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ساختمان مرکز متکدیان و گرمخانه بیرجند با زیربنای ۵۰۰ متر زیربنا در حال احداث است که در آینده نزدیک به بهره برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

از تمام سایت