• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • انتقاد رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی از عملکرد ضعیف بانک‌ها در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

انتقاد رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی از عملکرد ضعیف بانک‌ها در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

انتقاد رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی از عملکرد ضعیف بانک‌ها در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

انتقاد رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی از عملکرد ضعیف بانک‌ها در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی
به گزارش مجله حقوقی آوا به نقل از بخش حقوقی خبرگزاری میزان

خبرگزاری میزان – بررسی نوسانات قیمت مرغ، لزوم مساعدت بیشتر بانک‌ها از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اجرای مصوبات این ستاد و کارگروه‌های ذی ربط از جمله کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و ضرورت حمایت سازنده و مؤثر از واحد‌های تولیدی از مهمترین موضوعات مورد بحث وگفتگو در این نشست بود.

رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی ضمن تبریک هفته بسیج، یاد و خاطره امام راحل بعنوان خالق این پدیده بی نظیر تاریخ بشریت را گرامی داشت.

جعفری تصریح کرد:بسیج یک نهاد انقلابی است که در برگیرنده مجموعه‌ای از فرهنگ‌ها بویژه در عرصه ایثار و شهادت می‌باشد و نام آوران بسیاری در این مکتب پرورش یافته که اقدامات ارزشمندی در تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خود به یادگار گذاشته اند.

وی افزود: آنچه باعث پیروزی انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی در مراحل مختلف بوده چه در دوران دفاع مقدس و چه در دیگر ابعاد مختلف از جمله در حوزه‌هایی از قبیل تحریم‌های اقتصادی، تهاجم فرهنگی و … همگی به برکت رشادت‌ها و ایثارگری‌های بسیجیان و تفکر انقلابی و روحیه بسیجی است.

جعفری حمایت از سرمایه گذار، تولید کنندگان و مصرف کنندگان را از جمله وظایف اصلی دستگاه قضایی برشمرد و با انتقاد از عملکرد ضعیف بانک‌ها در این خصوص خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت نابسامان فعلی، دستگاه‌های مختلف علی الخصوص بانک‌ها که بیشترین مطالبات و درخواست‌های مساعدتی و حمایتی در زمینه اقتصاد مقاومتی متوجه آنان است وظایف مهمی برعهده دارند و انتظار می‌رود مساعدت بیشتری داشته باشند و طبعا این امر در صورتی تحقق پیدا می‌کند که نگاه بانک‌ها به اقتصاد مقاومتی، نگاه حمایتی بمنظور رفع معضلات و مشکلات اقتصادی باشد.

وی با تأکید برضرورت رعایت دستورالعمل‌های نحوه برخورد با ترک وظایف قانونی مسؤولین گفت: اگر ثابت شود که مسؤولین و متولیان امر به این دستور العمل‌ها عمل نکرده اند، دستگاه قضایی بدون هیچگونه ملاحظه کاری، قاطعانه وارد عمل خواهد شد.

جعفری با تأکید مضاعف بر رسیدگی به وضعیت نابسامان بازار مرغ و اعمال نظارت‌های قانونی و مدیریت مؤثر برای تنظیم دقیق این بازار و تثبیت قیمت‌ها در این حوزه از عملکرد ضعیف ستاد تنظیم بازار و ضعف‌های نظارتی از سوی مسؤولین ذی ربط خاطر نشان کرد: ستاد تنظیم بازار به عنوان مرجع قانونی در این زمینه عملکرد ضعیفی داشته و مصوبات آن هم بدرستی اجرا نمی‌شود و به نظر می‌رسد دلیل آن هم عمدتا ناشی از تعدد نگاه‌ها و وجود قرائت‌های مختلف و متفاوت از مصوبات باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده إن شاء الله در آینده نزدیک شاهد تثبیت قیمت در این زمینه باشیم.

رییس ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان خراسان شمالی با اشاره به تغییرات اعمال شده مطابق دستورالعمل جدید ریاست قوه قضائیه در خصوص سازوکار‌های مدیریتی اجرایی در این ستاد گفت: این تغییرات بخاطر حمایت‌های قانونی بیشتر از ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی صورت گرفته و من بعد مسؤولیت دبیری این ستاد به دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان واگذار شده است.

در پایان این جلسه ضمن قدردانی از تلاش‌ها و زحمات مکرمی، دبیر قبلی ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ایلالی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، بعنوان دبیر جدید این ستاد معارفه شد.

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

از تمام سایت