• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دادگستری استان هرمزگان و سپاه امام سجاد«ع»

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دادگستری استان هرمزگان و سپاه امام سجاد«ع»

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دادگستری استان هرمزگان و سپاه امام سجاد«ع»

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دادگستری استان هرمزگان و سپاه امام سجاد«ع»
به گزارش مجله حقوقی آوا به نقل از بخش حقوقی خبرگزاری میزان

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دادگستری استان هرمزگان و سپاه امام سجاد«ع»خبرگزاری میزان – «علی صالحی» رییس کل دادگستری استان هرمزگان از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دستگاه قضایی استان و سپاه امام سجاد(ع) خبر داد.

وی هدف از امضای این تفاهم نامه همکاری را هم افزایی و تشریک مساعی در جهت اجرای «طرح مصلحین خانواده» برشمرد و اظهار داشت: همگام با اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در راستای عمل به منویات داهیانه مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در زمینه بسط و گسترش فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم، صلح و سازش، اصلاح ذات البین و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از طلاق، تفاهم نامه ای تحت عنوان «طرح مصلحین خانواده» بین دادگستری کل استان هرمزگان و سپاه امام سجاد «ع» منعقد گردید.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اشاره به آموزه های دینی و بیان اینکه؛ طلاق منفورترین حلال ها نزد خداوند است ، ابراز داشت: این طرح در جهت کاهش آمار طلاق و آسیب های ناشی از این معضل اجتماعی در استان هرمزگان اجرا خواهد شد.

صالحی در ادامه یادآور شد: اجرای طرح مصلحین خانواده می تواند در زمینه رفع سایر ناهنجاری ها از جمله کاهش اعتیاد، سرقت، قتل، پرخاشگری و مواردی از این دست که ریشه در طلاق دارند نیز تأثیرات بسزایی داشته باشد.

رییس شورای قضایی استان هرمزگان خاطر نشان کرد: با تحکیم مودت و بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش میان زوجین به ویژه در مواردی که ریشه اصلی اختلافات سوتفاهم و رفتارهای قابل اصلاح می باشد، ضمن تقویت بنیان خانواده، شاهد کاهش آسیب های ناشی از طلاق و همچنین کاهش ورودی این قبیل پرونده ها به دستگاه قضایی خواهیم بود.

عالی ترین مقام قضایی استان هرمزگان مهمترین اهداف این تفاهم نامه را کاهش ورودی پرونده های طلاق به مراجع قضایی به موازات ایجاد امید و صیانت از کانون گرم خانواده عنوان کرد و افزود: حوزه اجرای این طرح، کلیه شهرستان ها و حوزه های قضایی استان هرمزگان است که سپاه در آنجا دارای دوایر اجتماعی می باشد.

وی ضمن تقدیر از حضور فعال و مشارکت سازنده سپاه امام سجاد «ع» در عرصه های مختلف و همراهی با مردم استان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را شجره طیبه و بازوی توانمند نظام عنوان کرد و بیان داشت: سپاه پاسداران با راه اندازی دفاتر و مراکز مشاوره در سطح شهرستان ها، تشکیل هسته های سه نفره که متشکل از علما،معتمدین محلی و ریش سفیدان می باشد و همچنین ارائه آموزش های لازم به همراه تربیت مربی ، در «طرح مصلحین خانواده» حضوری مؤثر و ارزشمند خواهد داشت.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در خصوص روند اجرایی این طرح نیز اظهار داشت: دادگستری کل استان هرمزگان با بررسی صلاحیت اعضای هسته ها و حمایت از برگزاری دوره های آموزشی ، کلیه پرونده های مطروحه راجع به دعاوی خانوادگی را بنا بر تشخیص قاضی رسیدگی کننده به این هسته ها ارجاع می دهد و با همکاری در تبلیغات محیطی و راه اندازی سامانه ارتباط مجازی با اعضای هسته های مربوطه تلاش خواهد کرد تا از ارجاع همزمان پرونده های طلاق به هسته های مصلحین و بهزیستی جلوگیری شود.

وی در خاتمه اجرای این تفاهم نامه را گامی مؤثر در جهت استفاده از ظرفیت های علمی و عملی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و معاونت اجتماعی سپاه پاسداران دانست که در راستای رفع مشکلات مردم و توسعه فرهنگ صلح و سازش بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

از تمام سایت