صلابت شورای نگهبان ضامن سلامت انتخابات است

صلابت شورای نگهبان ضامن سلامت انتخابات است

صلابت شورای نگهبان ضامن سلامت انتخابات است
به گزارش مجله حقوقی آوا به نقل از بخش حقوقی خبرگزاری میزان

صلابت شورای نگهبان ضامن سلامت انتخابات استخبرگزاری میزان – حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی در دیدار با رییس هیات نظارت و بازرسی انتخابات استان مرکزی افزود: شورای نگهبان نهادی ارزشی و ولایی است که همواره برای افزایش وحدت، رفع نقایص احتمالی و جلوگیری از تفرقه در جامعه به‌خصوص در انتخابات مختلف و اعتلای نظام جمهوری اسلامی تلاش می‌کند.

وی ادامه داد: عملکرد شورای نگهبان به‌عنوان نهادی نظارتی در انتخابات اسفندماه سال گذشته قابل تقدیر است به‌طوری که خروجی اقدامات این نهاد انقلابی مجلسی جوان و انقلابی است که با همکاری دستگاه قضایی مقابله همه‌جانبه با فساد اقتصادی را در دستور کار قرار داده است.

رییس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: شورای نگهبان چشم بیدار و بینای نظام اسلامی است که همواره با ایفای نقش مؤثر وسازنده خود، به‌خصوص در حوزه انتخابات قوام نظام را تأمین و توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی اضافه کرد: اگر امروز دشمنان نظام اسلامی با استفاده از فضای مجازی در صدد تخریب شورای نگهبان هستند به‌دلیل تاثیرگذاری این نهاد انقلابی در اعتلای نظام است و این مهم باید به‌صورت گسترده و با خط خبری از سوی رسانه‌ها برای مردم تشریح و تبیین شود.

رییس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: دستگاه‌های قضایی همواره در انتخابات مختلف ارتباط تنگاتنگی با هیات نظارت و بازرسی انتخابات استان داشته و با توجه به انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های اسلامی در سال ۱۴۰۰ از هم اکنون باید تقویت این ارتباط در دستور کار دو نهاد انقلابی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی بیان کرد: انتخابات سال آینده به جهت دشمنی‌های بدخواهان نظام اسلامی و تخریب عملکرد برخی از دستگاه‌های اجرایی بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است و برای برگزاری انتخاباتی سالم و حداکثری باید تمامی نهاد‌های اجرایی وارد میدان شوند.

وی افزود: هیات نظارت و بازرسی انتخابات باید از این فرصت استفاده کرده و با مطالعه دقیق گذشته افراد، شایسته‌ترین‌ها را به مردم معرفی کند تا شاهد تصمیم وانتخاب شایسته توسط ملت شریفمان باشیم.

رییس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: افزایش اعتماد عمومی و رضایت‌مندی لایه‌های مختلف جامعه، سیاست راهبردی سند تحول در دستگاه قضایی است و این مهم به تمامی حوزه‌های قضایی استان ابلاغ شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی بیان کرد: تکریم افراد حتی مجرمان و محکومان قتل از برنامه‌های اصلی دستگاه قضایی است و این مهم با جدیت دنبال می‌شود.

رییس هیات نظارت و بازرسی انتخابات استان مرکزی نیز گفت: همسویی و همگرایی دستگاه قضایی استان با این هیات در تشکیل شورای پیشگیری از جرایم انتخاباتی قابل تقدیر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین امیدرضا مبارک‌آبادی افزود: در انتخابات اسفندماه سال گذشته تمامی نهاد‌ها و مسئولان طراز اول استان همکاری مناسبی با هیات نظارت استان داشتند که این همگرایی و همدلی زمینه برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم را در استان فراهم کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در انتخابات سال ۱۴۰۰ علاوه بر ریاست جمهوری و شورا‌های اسلامی، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی تفرش، فراهان و آشتیان نیز برگزار می‌شود، وظیفه شورای نظارت استان سنگین‌تر از گذشته بوده و به همین دلیل برنامه‌های نظارتی و اجرایی این نهاد انقلابی از هم‌اکنون آغاز شده است.

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

از تمام سایت