طرح عملیاتی و علمی ساماندهی شهرک صنعتی کرمان تدوین شده است

طرح عملیاتی و علمی ساماندهی شهرک صنعتی کرمان تدوین شده است

طرح عملیاتی و علمی ساماندهی شهرک صنعتی کرمان تدوین شده است
به گزارش مجله حقوقی آوا به نقل از بخش حقوقی خبرگزاری میزان

خبرگزاری میزان- رییس کل دادگستری استان کرمان در جریان این بازدید وسعت منطقه حاشیه نشین شهرک صنعتی کرمان را ۶۰۳ هکتار ذکر کرد و گفت: براساس پیگیری‌های جدی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان طرح عملیاتی و علمی بسیار خوبی برای ساماندهی مناطق حاشیه نشین کرمان از جمله شهرک صنعتی تدوین شده است.

یدالله موحد در ادامه افزود: برنامه ریزی‌های لازم برای انتقال کوره‌های آهک پزی از این منطقه از دو ماه قبل انجام شده و این کار تا یک ماه آینده باید به نتیجه برسد.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام معاونت عمرانی استانداری کرمان ۷۰ هکتار زمین به منظور انتقال کوره‌های آهک پزی از شهرک صنعتی آماده شده است و با ایجاد زیرساخت‌های لازم کار اجرایی انتقال این کوره‌ها دنبال خواهد شد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان اظهار داشت: شهرداری کرمان نیز موظف شده تا برخی خدمات زیربنایی را در مناطق حاشیه نشین توسعه دهد.

موحد یادآور شد: بر اساس طرح پیشنهادی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان نقش هریک از سازمان‌ها در ساماندهی مناطق حاشیه نشین مشخص شده و دستگاه‌ها موظف به انجام ماموریت‌ها و مسئولیت‌های خود در این زمینه هستند.

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای صدور اسناد مالکیت اراضی دولتی واقع در مناطق حاشیه شهر کرمان گفت:با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان به موضوع ساماندهی آلونک‌ها و ساختمان‌های غیر مجاز و نا ایمن موجود در حاشیه شهر کرمان نیز اشاره کرد و گفت: در این زمینه پیگیری‌هایی با کمیته امداد به منظور ساخت مسکن برای محرومان در این منطقه انجام شده است.

استاندار کرمان نیز در جریان این بازدید گفت: شناخت نسبی از محلات حاشیه نشین کرمان وجود دارد و پیشنهاداتی به اقتضای شرایط منطقه ارائه شده که از هفته آینده به صورت موضوعی بررسی‌های لازم برای سامانه این مناطق آغاز می‌شود.

علی زینی وند یادآور شد:استانداری کرمان آمادگی لازم برای اجرای طرح‌های ساماندهی حاشیه شهر کرمان از جمله انتقال کوره‌های آهک پزی را دارد.

برپایه این خبر مقرر شد طی هفته جاری نشستی با حضور مسئولان استانی به منظور تدوین برنامه‌های عملیاتی اجرای طرح ساماندهی حاشیه شهر کرمان برگزار شود.

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

از تمام سایت