علیزاده طباطبایی: اشغال قدس ظلم به کل جهان اسلام است

جهش تولید نیازمند زمینه‌هایی است/ یکسری اموال عمومی به بخش خصوصی واگذار شود

علیزاده طباطبایی: اشغال قدس ظلم به کل جهان اسلام است
به گزارش مجله حقوقی آوا به نقل از بخش حقوقی خبرگزاری ایسنا

یک وکیل دادگستری گفت: برای آزادی قدس، تنها امید این است که با اتکا به ملت‌هایی که با ما همراهند و جوان‌هایی که با ایثار و فداکاری در عراق و لبنان و مصر و یمن و… جنگیدند، قدم برداریم.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بیانات مقام معظم  رهبری  در روز قدس  امسال اظهار کرد: مساله فلسطین مربوط به جهان اسلام است و متاسفانه جهان اسلام در خواب است و  این مساله را مساله خود نمی‌داند.

وی افزود: ما چاره‌ای نداریم، جهان اسلام را  دولت‌ها بدانیم؛ زیرا در جهان اسلام ما هیچ دولت دموکراتی نداریم و تنها دولت دموکرات جهان اسلام، جمهوری اسلامی ایران است  و بقیه دولت‌های اسلامی از خود استقلالی ندارند و دولت‌هایی هستند که با پشتیبانی کشورهای خارجی و با زور روی کار آمدند و مساله  فلسطین را مساله خود نمی‌دانند.

وی یادآور شد: در سال ۱۹۶۹ سازمان کنفرانس اسلامی که اخیرا به سازمان‌های همکاری اسلامی تغییر یافته مکلف  شد که هدف اصلی‌اش آزادی قدس باشد ولی کوچکترین قدمی برنداشتند؛ زیرا دولت‌ها نماینده ملت‌ها نبودند. امروز شعار آزادی قدس را می‌دهیم ولی  ملت‌های مسلمان چه کسانی‌اند؟ ملت فلسطین چقدر در این زمینه تلاش کرده است؟ هیچ امیدی به ملت‌های مسلمان نداریم.  ۴۰ سال تلاش می‌کنیم ملت‌های مسلمان را بیدار کنیم. در همین راستا اسلام‌گرایی را تشویق کرده و تلاش کردیم از ملت های مسلمان  حمایت کنیم ولی در برخی کشورها از جمله مصر گروه‌هایی به دلیل اختلاف اعتقادی و دیدگاهی با ماهمراه نشدند.

علیزاده طباطبایی معتقد است: اشغال قدس ظلم  به کل جهان اسلام  و تحقیر جهان اسلام است.

وی گفت: برای آزادی قدس، تنها امید این است که با اتکا به ملت‌هایی  که با ما همراهند  و جوان‌هایی که با ایثار و فداکاری  در عراق و لبنان و مصر و  یمن و… جنگیدند،  قدم برداریم.

انتهای پیام  

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

از تمام سایت