• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • اولویت اصلی دستگاه قضایی در امر انتخابات، پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی است

اولویت اصلی دستگاه قضایی در امر انتخابات، پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی است

اولویت اصلی دستگاه قضایی در امر انتخابات، پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی است

اولویت اصلی دستگاه قضایی در امر انتخابات، پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی است
به گزارش مجله حقوقی آوا به نقل از بخش حقوقی خبرگزاری میزان

خبرگزاری میزان – نخستین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان چهارمحال و بختیاری به ریاست احمدرضا بهرامی، رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری در محل سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی دادگستری برگزار شد.

بهرامی در این جلسه با اشاره به تعامل و همفکری دستگاه‌های نظارتی و انتظامی در انتخابات سال گذشته گفت: آنچه در انتخابات مهم است سلامت انتخابات و زمینه سازی برای حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای است.

رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی را نتیجه توجه و دقت نظر مسئولان این استان به اتخاذ تدابیر مناسب برای برگزاری انتخابات پرشور دانست.

وی یکی از اهداف این ستاد را برگزاری انتخابات سالم و قانونمند با شرکت حداکثری ذکر کرد و تذکر انتخاباتی به کاندیدا‌های متخلّف را در پیشگیری از جرایم انتخاباتی و تبلیغات زودهنگام مؤثر دانست.

 

بیشتر بخوانید:

بهرامی اظهار کرد: بر اساس تجربیات گذشته، باید برای انتخابات سال آتی تدابیری اتخاذ شود تا فعالیت‌ها و تحرکات کاندیدا‌های انتخاباتی توسط دستگاه‌های ذیربط رصد و با جرایم انتخاباتی بدون ملاحظات سیاسی و مماشات برخود شود.

رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: اولویت اصلی دستگاه قضایی در امر انتخابات، پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی و برخورد قاطع با خاطیان است و جرایم این حوزه بدون نوبت در دادسرای عمومی و انقلاب هر شهرستان بررسی می‌شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در جریان انتخابات با شخص یا اشخاصی که بخواهند ضمن طرح مسائل تفرقه انگیز وحدت مردم را خدشه دار و احساسات قومی و مذهبی را تحریک کنند به شدت برخورد خواهد شد.

بهرامی یکی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی را نعمت انتخابات اعلام کرد و از اعضاء ستاد پیشگیری خواست همچون گذشته به رصد فعالیت انتخاباتی کاندیدا‌های احتمالی شورا‌های اسلامی شهر و روستا به ویژه در فضای مجازی اقدام کنند.

رئیس ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان چهارمحال و بختیاری در خاتمه تاکید کرد: باید متناظر این جلسات در شهرستان‌ها نیز تشکیل و ضمن ارسال گزارشات ماهانه به مرکز اهم مطالب در جلسات استانی مطرح شود.

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

از تمام سایت