• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • اولویت اول دستگاه قضایی استان آذربایجان غربی برخورد با ویلاسازی غیر مجاز

اولویت اول دستگاه قضایی استان آذربایجان غربی برخورد با ویلاسازی غیر مجاز

اولویت اول دستگاه قضایی استان آذربایجان غربی برخورد با ویلاسازی غیر مجاز

اولویت اول دستگاه قضایی استان آذربایجان غربی برخورد با ویلاسازی غیر مجاز
به گزارش مجله حقوقی آوا به نقل از بخش حقوقی خبرگزاری میزان

خبرگزاری میزان – علی اکبر گروسی در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت المال ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و فرا رسیدن مبعث نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) گفت: سفر ریاست قوه قضائیه به استان آذربایجان غربی تحرک جدید و انرژی مضاعفی در جهت کار و تلاش ایجاد کرد و موجب شد همه مدیران چه در بخش قضایی و چه غیر قضایی در جلسات متعددی که با اقشار مختلف و کارکنان و خانواده شهدا داشتند نشان دهند که عزم نظام برای خدمت رسانی به مردم یک مبحث جدی است و در این مورد قوه قضائیه بعنوان یک نهاد نظارتی کاملاً پیگیر بوده و خط قرمزی ندارد.

گروسی ادامه داد: صیانت از عرصه‌های ملی را باید جدی بگیریم، در بحث مطالبه حقوق عامه این امر مورد مطالبه هست و این نعمت‌ها باید برای آیندگان حفظ شود. استان آذربایجان غربی نیز که یک استان دارای خزانه محصولات کشاورزی است مورد توجه خاصی بوده و به این دلیل باید از تغییر کاربری اراضی و منابع ملی و هدر رفتن آب‌های زیر زمینی جلوگیری شود تا کشاورزی در این استان با همان رونق باقی بماند تا هم کشاورزان از دسترنج خود بهره ببرند و هم ارز آوری خوبی برای کشور فراهم شود.

رئیس شورای حفاظت از حقوق بیت المال استان آذربایجان غربی افزود: در سال‌های تحریم‌های ظالمانه، بسیاری از وابستگی‌ها با کشاورزی می‌تواند مرتفع شود به همین دلیل تغییر کاربری اراضی باید تحت ضابطه و قانون باشد چراکه اگر بنا باشد هر کس در ملک خود هر نوع ساخت و سازی انجام دهد یقیناً صنعت کشاورزی استان به مخاطره خواهد افتاد.

وی افزود: دستگاه قضایی در مبارزه با کاربری اراضی، با آلونک‌ها و کلبه‌های کوچک مزارع که قانون هم آن را تایید می‌کند مشکلی ندارد، بلکه برخورد با تغییر کاربری‌هایی که تبدیل به ویلا سازی و کاخ سازی در مزارع شده و چهره کشاورزی استان را از بین می‌برد اولویت اول دستگاه قضایی استان است.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی تاکید کرد: پیشگیری در امر مبارزه با فساد در زمینه منابع طبیعی و غارت منابع ملی بسیار مهم است و یک وظیفه همگانی است و می‌بایست همه مسئولین خصوصاً دهیاران و شورا‌های روستا، ائمه جمعه و جماعت روستا‌ها و شهر‌ها احساس مسئولیت کنند و هرجایی تعرضی به منابع ملی و طبیعی مشاهده کردند به مسئولین انتظامی و قضایی گزارش نمایند.

گروسی در پایان سخنان خود از وجود کشیک قضایی در ایام تعطیلات خبر داد و گفت: دستگاه قضایی در هر لحظه و هر زمانی چه تعطیل و چه غیر تعطیل آمادگی دارد گزارش کشیک جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و مردم را از تعرض کنندگان به منابع ملی و بیت المال دریافت و با متخلفین برخور نماید.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه آقایان مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان غربی و قاسمی مدیر کل منابع طبیعی استان برخی دیگر از مسئولین حاضر در جلسه به ارائه گزارش از اقدامات خود در برخورد با تغییر کاربری اراضی کشاورزی و متعرضین اراضی ملی پرداختند و در پایان به پاس خدمات قضات محاکم تجدید نظر آقایان کشتیبان رئیس شعبه ۳ و محمودی رئیس شعبه ۱۵ تجدیدنظر در رسیدگی به پرونده‌های حفظ اراضی ملی و بیت المال و جلوگیری از تصرف اراضی ملی و برخورد با متصرفین از طرف مدیر کل سازمان منابع طبیعی استان با اهداء لوح، تقدیر گردید و پس از آن حاضرین در محوطه اداره کل منابع طبیعی استان غرس نهال نمودند.

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

از تمام سایت