وکیل قلابی در جیرفت بازداشت شد

وکیل تقلبی در جیرفت بازداشت شد

وکیل قلابی در جیرفت بازداشت شد
به گزارش مجله حقوقی آوا به نقل از بخش حقوقی خبرگزاری میزان

وکیل تقلبی در جیرفت بازداشت شدحسین سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به بازداشت یک وکیل قلابی اظهار داشت: پس از انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی از سوی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان، مشخص شد فردی با جعل پروانه وکالت چندین وکیل در استان‌های تهران و شیراز به صورت غیرقانونی اقدام به وکالت می‌نماید.

دادستان جیرفت عنوان کرد: بلافاصله با هماهنگی با حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان، محل سکونت این وکیل قلابی مورد شناسایی قرار گرفت و ماموران واحد عملیات حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، اقدام به دستگیری وی نمودند.

سلامی اعلام کرد: متهم به اتهام جعل اسناد عادی و دولتی، جعل مهر ادارات مختلف و کلاهبرداری تفهیم اتهام و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است.

این مقام قضایی اظهار داشت: متهم که دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه شیراز است در اعترافات اولیه خود گفته است از سال ۱۳۸۴ شروع به وکالت به صورت غیرقانونی کرده است و حتی از سال ۸۸ به بعد پا را فراتر گذاشته و اقدام به راه اندازی دفتر وکالت ونصب تابلوی وکالت در مرکز این شهر نموده است.

 

دادستان جیرفت در پاسخ به این سوال که چگونه این فرد توانسته است در این مدت به صورت غیرقانونی اقدام به وکالت نماید، گفت: متهم به صورت بسیار حرفه‌ای اقدام به جعل سربرگ وکالت و پروانه وکالت می‌نموده است و متاسفانه هر زمان هم که از کانون وکلاء استعلام صورت پذیرفته است پاسخ مثبت بوده است، زیرا وی با اسم و فامیل یک وکیل واقعی فعالیت می‌نموده است.

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

از تمام سایت