• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • یک میلیون پرونده اجرائیات ثبت اسناد تا پایان سال جاری تعیین تکلیف می‌شود

یک میلیون پرونده اجرائیات ثبت اسناد تا پایان سال جاری تعیین تکلیف می‌شود

یک میلیون پرونده اجرائیات ثبت اسناد تا پایان سال جاری تعیین تکلیف می‌شود

یک میلیون پرونده اجرائیات ثبت اسناد تا پایان سال جاری تعیین تکلیف می‌شود
به گزارش مجله حقوقی آوا به نقل از بخش حقوقی خبرگزاری میزان

خبرگزاری میزان – مهدی اقبال، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گرگان از تعیین تکلیف یک میلیون پرونده اجرائیات ثبت اسناد تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: در اجرائیات ثبت در مجموع ۶۰ سال گذشته یک میلیون و ۶۰۰ هزار پرونده خاک می‌خورده است.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: در پرونده‌های اجرایی تا وقتی طرفین پرونده مراجعه نکنند، اقدامی نمی‌شود؛ اما سال گذشته با دستور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، از این تعداد ۵۸۰ هزار را مختومه کردیم و مابقی تا پایان امسال مختومه می‌شود.

وی افزود: در گلستان نیز ۲۲ هزار پرونده اجرایی داریم که بخش عمده آن مربوط به بانک هاست و از آن‌ها می‌خواهیم زودتر برای تعیین تکلیف اقدام کنند.

 

بیشتر بخوانید:

اقبال در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معضل اسناد عادی گفت: به راحتی می‌توان ادعا کرد ریشه مشکلات در ۷۰ درصد پرونده‌های حقوقی محاکم کشور اسناد عادیست.

وی ادامه داد: سال گذشته بیش از ۱۸ میلیون سند ثبت شده است که ۸ میلیون آن وکالتی است که زنگ خطر است. وکالت حتی بلاعزل آن به محض فوت یکی از طرفین از اعتبار ساقط می‌شود و باید در دادگاه اثبات مالکیت طرح شود.

اقبال از تلاش برای عملیاتی کردن سامانه بنگاه‌های معاملات در برنامه هفتم توسعه خبر داد و گفت: بر اساس این سامانه به محض انجام معامله افراد برای ثبت باید به دفاتر ثبت مراجعه کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان هم در این مراسم با اشاره به نقش دادگستری و اجرائیات ثبت برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: وصول معوقات بانکی در اجرائیات ثبت از یکسو و کمک به تسهیل برای توسعه واحد‌های تولیدی دو کارکرد متناقض دارند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: استان گلستان به وحدت مشهور است و همین وحدت سبب مشارکت و تعامل بین مسئولان هم شده است و از هیچ کمک و همراهی برای رفع مشکلات در مسیر خدمت رسانی دریغ نمی‌کنیم.

امروز محمدتقی رضاییان به عنوان مدیرکل ثبت اسناد و املاک گلستان معرفی و از زحمات حمید کشاورز مدیر سابق قدردانی شد.

انتهای پیام/

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

از تمام سایت